WAXING POETIC - 40 %

 

VÝPRODEJ - 40 %

Se slevou NELZE kombinovat jiné SLEVY - sleva 10% za registraci a slevové poukazy, děkujeme za pochopení.

 

WAXING POETIC vznikla, jak se dalo očekávat, montáží, experimentem, láskou, tradicí a náhodou. A sestry. Konkrétně Patti a Lizanne. Nejprve ale trochu příběhu ze zákulisí… Patti byla tou uměleckou touhou z rodu čtyř úžasných dětí Joea a Rity Paglieiových: krásky, milovaného syna, trochu riskantního a někdy impulzivního umělce (hádejte kdo?) a brilantní, chytlavé- celkem hlas rozumu (Lizanne).

Patti a Lizanne, vychované střadateli (v přeneseném i doslovném smyslu) a věčnými vypravěči, sdílejí úctu k intimním vyprávěním, vynalezeným tradicím, světcům všeho druhu a alchymii, která se stane, když se spojí s oddaností, zázrakem, láskou a vynález. V roce 2001 se v tandemu s řadou dalších projektů rozhodli riskovat, shromáždit pár přátel, modlit se a zkusit to. Waxing Poetic je neustále se vyvíjejícím výsledkem tohoto procesu.

Všichni jsme tvůrci něčeho. Každý z nás. To něco je cokoliv a nekonečné. Velký nebo malý. Doslovný předmět k abstraktní myšlence, od promyšleného přání k narozeninám až po dlouhý průvodní manifest, podle kterého je třeba žít. Od nově vytvořené vzpomínky k tomu, aby se domov stal místem pro naši rodinu. Děláme věci neustále. Každý den vyrábíme něco nového.

Udělat znamená „formovat (něco) skládáním částí dohromady nebo kombinováním látek; stavitelství; vytváření“. Vyrobit něco může trvat jen několik okamžiků nebo to může trvat roky. Kvalita je relativní a sentiment je obrovský. Udělat je univerzální pravdou, která protíná dnešní kulturu a chytne nás v našem základním jádru.

To, co děláme, má smysl.

Většina našich šperků se vyrábí na Bali v Indonésii – v jednom z mála regionů, kde se dnes slušně žije ze starých řemesel a tradic, jako je stříbrnictví. Kvalita a péče věnovaná každému kusu je bezkonkurenční.

O zaměstnance, kteří vyrábí naše šperky, je postaráno. To je nanejvýš důležité. Obchod je profesionální a férový a stříbrnické řemeslo je chráněno. Zařízení existuje již více než 20 let a mnoho zaměstnanců v něm působí déle než 10 let. 125 zaměstnanců pracuje v hlavních kancelářích na Bali v odděleních, která sahají od lití a kamenických prací po balení, zakázky a kvalitu a vedení kanceláře. Dalších asi 125 zaměstnanců pracuje na dálku v okolních oblastech. Mnoho zaměstnanců jsou rodinní příslušníci.

Řemeslníci a ženy jsou křížově vyškoleni, aby se sjednotili a pomáhali si v nemoci nebo během náboženských svátků. A většina zaměstnanců je vyškolena v korálkové práci pro případ, že by se rozhodl vzít si přebytečnou práci domů, aby si přivydělal, nebo pokud by matka chtěla zůstat doma s dětmi a přivydělávat si. Mzdy jsou spravedlivé a bezúhonnost vysoká.

Používají se recyklované materiály, zatímco jiné materiály se znovu používají. A rozhodnutí pořídit si novou technologii nebo strojní zařízení závisí na tom, jak moc to pomáhá s efektivitou a rychlostí, aniž by to ohrozilo dovednosti a lidský dotek. Lidský dotek a řemeslo budou vždy tím, čeho si nejvíce ceníme. Soubory dovedností jsou upřednostňovány a kultivovány a každou fázi nesou lidské ruce.

Ručně vyráběné řetízky jsou vyrobeny ze stříbra, které bylo stočeno do drátu, který je kroucený a spirálovitý. Ostatní kusy začínají jako ručně vyřezávaný vosk k vytvoření originálního modelu a poté ručně broušené a leštěné po odlití. Jeden design je dvoubarevný kus stříbra s mosazí nebo bronzem. To není snadné. Baví nás to dělat kvůli kvalitě, abychom vytvořili skutečně jedinečné a krásné kousky s detaily, na kterých záleží. Všimněte si šperků kolem sebe a uvidíte, že většina takových kusů je samostatných. Doutnat mosazné kusy na stříbro nebo stříbro na mosaz vyžaduje vysokou dovednost, o kterou mnoho jiných společností nestojí.

Naše šperky se skládají z velkých i malých rozhodnutí a let praxe. Naše šperky jsou symbolem hluboké jednoduchosti při výrobě něčeho s hodnotou a integritou. My, stejně jako vy, jsme tvůrci. Ctíme to ve všem, co děláme.

Dáváme smysl šperkům, které nosíme. Přichází s námi po všechny naše dny a stává se součástí celého našeho života.

Na tom, co děláme, záleží.

Waxing Poetic