AAH040-o-a
AAH040-o-b
AAH040-o-i
Product Code: AAH040

Stříbrný šperk Lion Dance - OHM Beads

  • Materiál: sterlingové stříbro 925
  • Velikost: 14 x 11 mm
  • korálek má pohyblivou dolní čelist

OHM stříbrný přívěsek Lví tanec.. lze zavěsit na kuličkový náhrdelník. 

V Číně existuje stará tradice tanečníků, kteří nosí masky připomínající zvířata nebo mýtické zvíře, jako jsou draci, ryby nebo fénixové. Je ironií, že lev nepochází z Číny, ale LION DANCE se stal nedílnou součástí čínských oslav, včetně svateb, kulturních a náboženských festivalů a čínského nového roku.

Naše maska ​​lva pochází z Southern LION DANCE, která je rozdělena do dvou odlišných stylů. Styl „Fo Shan“ („Buddha Mountain“) vyžaduje silné pohyby a postoje kung-fu. Taneční styl „He Shan“ („Crane Mountain“) je obdivován svou bohatostí projevu, energickým bubnováním a jedinečnou prací, která napodobuje pohyby koček, jako je „chytání myší“, „hraní koček“ a „ vysoký únik “.

Maska LION DANCE je tradičně vyrobena z papírového papíru přes bambusový rám, krásně malovaná a zdobená vrstvenou látkou a kožešinou. Styl „Shan“ Lion Dance provedl změny masky, zaoblil roh a vyrovnal rty do tvaru kachny. Různé barvy se používají k označení věku a charakteru lvů; například černý lev je nejmladší a jeho pohyby musí být rychlé a hravé jako lvíče.

Během čínského Nového roku navštíví lví taneční skupiny domy a obchody komunity, aby provedly tanec zvaný „škubání zelených“, který přinese do tohoto domu nebo obchodu štěstí. „Zelení“ byly původně hlávkový salát zavěšený na tyči, aby vyzval tanečníky; nyní však „zelení“ mohou být ananas, pomeranče, mořské plody nebo dokonce pivo.

Pokud mohou tanečníci „vytrhnout“ svůj cíl v rámci charakteru a zábavy tance, jsou odměněni penězi v červené obálce také vázané na „zelené“. Čím obtížnější je výzva, tím větší odměna a štěstí, že následuje.

Náš korálek OHM LION DANCE může také chytře pohnout ústy, aby „vytrhla zeleň“ a přinesla vám štěstí a zábavu po celý rok. Přejeme vám hodně štěstí a nechte tanec začít!
Materiál
Materiál
  • Stříbro 925/1000 - Silver 925/1000
Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.