AMG743-o-a
AMG743-o-b
AMG743-o-c
AMG743-o-i
AMG743-o-x
Product Code: AMG743

Skleněný korálek Saganistute - OHM Beads

  • Materiál: muránské sklo, stříbro 925

OHM korálek Saganistute.. Z nové kolekce Alenka v říši divů.

Věděli jste, že Humpty Dumpty vynalezl slovo, které dodnes používáme? Ve slavném dětském rýmu, ve kterém Humpty Dumpty „měl velký pokles?“ a předtím, než se rozbil na míchaná vejce, bydlel pan Dumpty v říši divů a posadil se na jeho zeď a hrdě vysvětlil Alence význam „portmanteau“.

Portmanteau již existoval jako typ kufru rovnoměrně rozděleného do dvou oddílů, ale Humpty Dumpty tento výraz použil lingvisticky, když řekl: „Vidíte, že je to jako portmanteau - existují dva významy zabalené do jednoho slova.“ Uváděl příklady z básně Jabberwocky: „slizký a mrštný“ se stává slovem „slizký“ nebo „nešťastný a chatrný“ se stává slovem „mimický“. Dnes máme mnoho portmanteau slov: "brunch" (snídaně / oběd), "smog" (kouř / mlha), "sitcom" (situace / komedie), "infomercial" (informace / reklama) atd. Mohli byste dokonce udělat svůj vlastní.

Slovo „saganistute“ se jeví jako portmanteau pro „mudrce“ a „astute“. Toto slovo máme rádi u OHM; V rámci naší vlastní série „Alenka v říši divů“ jsme hrdě představili naši novou skleněnou perličku s názvem SAGANISTUTE. Šalvěj v klasické filozofii znamená „někdo, kdo získal moudrost“ nebo někdo, kdo žije “podle ideálu, který přesahuje každodennost.“ Astute popisuje člověka, který má „mentální ostrost a vnímání“.

Skvěle toto stvoření překračuje každý den, a pokud se podíváte překvapivě, najdete radu šalvěje v sypání jiskřivé magie, která prochází soumrakem a svůdnými hloubkami říše divů kolem vás. Saganistute: "moudrý člověk poezie a vize." To jsi ty!
Materiál
Materiál
  • Skleněné korálky - Glass beads
Barva
Barva
  • Fialová - Purple
Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.