AMG060-o-a
AMG060-o-b
AMG060-o-c
AMG060-o-i
Product Code: AMG060
Dostupnost produktu: Kusů skladem
Zbývá 1 kusů

NOVINKA korálek Lime - OHM Beads

1220,00 Kč
  • Materiál: muránské sklo, stříbro 925

OHM korálek Lime / Limetka..

Divoké limety byly poprvé pěstovány v Indonésii nebo jihovýchodní Asii zhruba před dvěma tisíci lety a dnes jsou limety stále důležitou součástí indické, thajské, vietnamské a mexické kuchyně. Sušené limety jsou oblíbené jako koření v perské a irácké kuchyni. Dvě nejoblíbenější plemena vápna jsou tenké perské vápno (to je pravděpodobně to, které máte u vašeho obchodu) a mexické vápno, také nazývané Key Lime, které dělá skvělý americký dezert, Key Lime Pie. V Austrálii se vápna používají k výrobě marmelády.

Limety jsou skvělým zdrojem vitamínu C a v 19. století byli britským námořníkům vydávány denní dávky limetek, aby se zabránilo kurději. To bylo přísně střežené vojenské tajemství, protože schopnost zůstat na moři po dlouhou dobu při zachování zdravých posádek byla zřetelnou námořní výhodou. Nakonec britští námořníci získali přezdívku „Limeys“ za denní dávku limet.

Citrusy mají vyšší obsah cukru a kyselin než citrony a limety se velmi těší v oblíbených koktejlech, jako je margarita a jímka. Většina receptů guacamole také vyžaduje limetkovou šťávu; tak si po okrajích uchopte teplé tortilla chipsy, smetanový guac a studenou, křehkou margaritu se solí a oslavte s tímto skleněným korálkem LIME. Stejně jako ovoce, naše korálek LIME přidává vašemu náramku barvu, chuť a lahodnou chuť. Na zdraví!
Materiál
Materiál
  • Skleněné korálky - Glass beads
Barva
Barva
  • Zelená - Green
Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.