Kolekce Upcyklovaný Vesmír 2023

 

"Na vzdálené planetě se bezcílně potuloval robot postavený z kousků kovového šrotu a hledal účel. Jednoho dne narazil na kufr plný pokladů, naplněný starožitným walkmanem, raketou a plechovkou od limonády. Když robot probíral položky, našel hvězdnou mapu ukrytou na dně kufru.
Robot si uvědomil, že tyto poklady byly kdysi vzácným majetkem bytostí z jiné planety, a cítil nově nalezený účel – chránit a uchovat životní prostředí, aby si jeho zázraky mohly užívat i budoucí generace. Začalo shromažďovat vyřazené předměty a přeměňovat je, což dalo nový život tomu, co bylo kdysi považováno za odpad.
Když robot neúnavně pracoval na vyčištění své planety, zjistil, že hvězdná mapa obsahuje cenné informace o jiných planetách a jejich ekosystémech. S obnovenou nadějí se robot vydal na novou misi – sdílet tyto znalosti s ostatními bytostmi a povzbuzovat je k ochraně a zachování vlastního prostředí.
A tak robot cestoval daleko a daleko napříč galaxiemi a sdílel své poselství o recyklaci, opětovném použití a celkové ochraně našeho životního prostředí. Jeho mise se stala majákem naděje pro všechny, kteří věřili v lepší a udržitelnější budoucnost."